Setkání v polských Katowicích

20.10.2014 13:30

V rámci projektu Comenius se čtyři žákyně naší školy zúčastnily setkání v polských Katowicích. Své dojmy sepsala děvčata páté třídy E. Pomajbová  a  A. Vašková.

1.DEN

Dne 13.10.2014 jsme ráno v 8:00 vyjížděly s našimi učitelkami Pavlou Lejskovou a Yvonou Voráčovou do Polska.

Kolem 9 ráno jsme dojely do polské školy, odložily jsme si svá zavazadla a jely jsme autobusem na barbecue s dětmi z projektu COMENIUS CORNER.  Když jsme dojely na místo, bylo už vše ugrilováno. Pak jsme se svezly kočárem taženým poníky. Zpět ke škole jsme jely autobusem. Tam jsme si vzaly své věci    a šly se ubytovat k polské rodině. Seznámily jsme se, vybalily jsme se a potom jsme všechny šly do školy na společnou večeři. Bylo tam moc dobré jídlo.  Po večeři jsme odešly zpět k rodině. Večer jsme strávily společenskými hrami, stavěním puzzlí a povídáním si s novou kamarádkou Haniou. Spát jsme šly až pozdě v noci.

2.DEN

Ráno jsme se probudily, daly si snídani a hned poté jsme šly všechny tři do školy. Ve škole pro nás měli připravené vystoupení, kde zpívali, tančili a hráli divadlo. Moc se nám to líbilo! Po krásném vystoupení jsme si mohly jít na chviličku hrát ven na prolézačky. Pak nás zavolali na oběd. Když jsme poobědvaly  s ostatními dětmi, šly jsme s Haniou domů, kde nás čekala její babička s nachystanou svačinou. Po svačině jsme si šly hrát. Když přijela maminka Hani      z práce, jely jsme do cukrárny. Tam jsme si daly zmrzlinu, horké jahody a pití. Když jsme přijely domů,  převlékly jsme se a jely jsme opět do školy            na mezinárodní večer, kde jsme předvedly svůj nacvičený program. Zpívaly jsme Když jsem já byla malučka a Přes Krmelín cesta úzka. Nejprve vystupovali Chorvati, pak Slováci, Turci a nakonec MY. Po vystoupení jsme jely domů a šly spát.

3.DEN

 VÝLET DO KRAKOWA A WIELICZKY

Brzy ráno jsme vyjely do Wieliczky, jsou to solné doly. Po cestě jsme se stavily do hotelu pro všechny paní učitelky. Když jsme dojely, vydaly jsme se dolů pod zem. Musely jsme sejít asi 320 schodů. Bylo to tam moc hezké. Viděly jsme tam lejzrovou show. Dokonce tam byly  sochy a zdi ze soli. Byly jsme tam tři hodiny. Potom jsme jely do Krakowa. Když jsme dojely, tak jsme se vydaly na oběd do italské pizzerie, kde jsme si daly vynikající pizzu. Dojedly jsme      a šly jsme nakupovat na náměstí. TEN DEN SE NÁM MOC LÍBIL.

4.DEN (POSLEDNÍ) :(

Brzy ráno jsme vstaly a začaly se balit. Potom jsme šly do školy a tam jsme se rozloučily se svou polskou rodinou. Po obědě jsme se vydaly na zpáteční cestu.

BYLY TO NEJLEPŠÍ ČTYŘI DNY NA SVĚTĚ!!!